Bezpieczny leasing samochodu osobowego

Rodzimi przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z leasingu, kiedy muszą zdobyć nowe samochody osobowe do swojej działalności. Dzięki tej formie finansowania uzyskują szybszy dostęp do nowych pojazdów i nie muszą od razu inwestować znacznego kapitału. Leasing to świetny pomysł, jeśli chcecie przyspieszyć rozwój firmy bez zamrażania na długi okres niemałych kwot pieniężnych.

Zakup za gotówkę czy leasing

Dotychczas ulubioną formą finansowania nowych samochodów dla firm był zakup za gotówkę. Jednak powoli nasza rodzima gospodarka upodabnia się do rynków zachodnich, a tam większość pojazdów nabywana jest poprzez leasing. Polskie firmy też coraz częściej kontaktują się z bankami, aby skorzystać z tej nowatorskiej metody finansowania. W końcu krajowi przedsiębiorcy zauważyli, że leasing niesie ze sobą ciekawe korzyści. Pozwala między innymi zaliczyć w koszty działalności większą część wydatków na samochody osobowe niż w przypadku zakupu gotówkowego. Ponadto po kilku latach ułatwia wymianę samochodu na zupełnie nowy. Po zakończeniu eksploatacji firma nie musi sama zajmować się jego sprzedażą, gdyż może go po prostu zwrócić instytucji finansującej.

Ubezpieczenie GAP

Z leasingiem wiąże się również pewne ryzyko. Jeśli pracownikowi zdarzy się rozbić samochód, a rzeczoznawca orzeknie, że naprawa jest nieopłacalna, wtedy możecie zostać obciążeni przez bank pozostałymi kosztami leasingu. Mówiąc wprost, będziecie musieli pokryć różnicę między pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży wraku samochodu, a jego wartością przed wypadkiem. Aby zabezpieczyć się przed takimi kosztami leasingu, należy wykupić ubezpieczenie GAP, które w razie niepomyślnego rozwoju wypadków posłuży do zaspokojenia roszczeń leasingodawcy.

Leasing pozwala uzyskać dostęp do nowego samochodu, nawet kiedy firma nie dysponuje aktualnie pieniędzmi potrzebnymi na zakup pojazdu. Jest to najwygodniejsza forma finansowania samochodów dla firmy.