http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/ – informacje na temat założenia spółki

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej spółki. To szansa na to, żeby po prostu usamodzielnić się i zarabiać zdecydowanie większe pieniądze niż na etacie. Macie zamiar niedługo założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Jak to zrobić szybko i bez żadnego problemu? O tym możecie dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Między innymi bardzo ważne jest to, aby skorzystać z dobrego źródła. Nic nie stoi tak naprawdę na przeszkodzie, aby wejść sobie na http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/. Są tam bardzo cenne informacje związane z tym konkretnym tematem. Pamiętajcie, że generalnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najczęściej wybieranych form działalności ze wszystkich możliwych odnośnie spółek prawa handlowego. Co jednak zrobić, aby ją założyć bez najmniejszego nawet problemu? Co musi znajdować się w umowie? Między innymi takie aspekty, jak firma, siedziba spółki, przedmiot działalności spółki itp. To jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest to, aby była tam również kwota wysokości kapitału zakładowego, a także wskazanie czy wspólnik może mieć więcej niż dokładnie jeden udział. Powstanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga również wniesienia przez wspólników wkładów, które są potrzebne na pokrycie naprawdę całego kapitału zakładowego…

Pamiętajcie, że wkłady do spółki mogą być wnoszone w formie pieniężnej albo niepieniężnej. Ta druga opcja to tak zwane aporty.

Co jeszcze jest na pewno ważne w tym temacie? Interesuje Was spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Pamiętajcie, że w dalszej kolejności następuje wyłonienie niezbędnych organów. Chodzi tutaj o powołanie zarządu, ustanowienie rady nadzorczej albo komisji rewizyjnej. Wszystko zależy od tego czy wymaga tego ustawa albo umowa spółki. Następnym etapem założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zgłoszenie tej instytucji do stosownego rejestru czyli rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru sądowego. Istotne jest również to, aby otrzymać NIP i REGON. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przepisy kodeksu spółek handlowych przewidują także możliwość dotyczącą zarejestrowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób tak zwane uproszczony. Jest to opcja bez konieczności zachowania konkretnej formy aktu notarialnego. Te wszystkie czynniki powinny być bez cienia wątpliwości uwzględnione. Warto zwrócić uwagę na ten konkretny aspekt w trakcie podejmowania finalnej decyzji.