Kredyt – kiedy należy go zaciągnąć?

Są sytuacje, kiedy wzięcie kredytu to doskonały pomysł. Mowa tutaj o momentach np. kiedy chcemy rozwinąć naszą firmę, aby przynosiła więcej dochodu, bądź gdy mamy jakiś intratny biznes na oku, a nie mamy pieniędzy na jego zrealizowanie. Dla innych kredyt będzie wybawieniem podczas nieplanowanych, nagłych i pilnych wydatków lub gdy potrzebujemy kupić sobie mieszkanie.

Kupno mieszkania

Kredyt na mieszkanie może być doskonałym wyjściem. Zależy to oczywiście w głównej mierze od naszych potrzeb. Jeśli ktoś długi czas wynajmuje mieszkanie, płacąc daną kwotę co miesiąc, to może byłoby lepiej płacić te pieniądze na spłatę kredytu za mieszkanie? Pewnie koszta byłyby trochę większe, ale dzięki temu mielibyśmy własny kąt. Natomiast dalsze płacenie za wynajem nie prowadzi nas donikąd.

Tak samo kredyt będzie rozsądnym pomysłem, gdy zbieramy na mieszkanie czy dom, nie mamy jeszcze całej kwoty, ale posiadamy już znaczną część i wtedy pojawia się niesamowita oferta, na którą nam brakuje trochę pieniędzy. Wiemy, że długie lata możemy nie trafić tak dobrej okazji, więc pożyczamy brakujące pieniądze i cieszymy się okazyjnie kupioną nieruchomością. Opłacalne i rozsądne posunięcie.

Rozwój firmy

Rewelacyjnym pomysłem jest wzięcie kredytu na rozwój firmy. Jeśli to ile szacujemy zarobić, przewyższa nasz wkład, wtedy nie zostaje nam nic innego niż zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Przykładowo, jeśli szacujemy, iż modernizacja linii produkcyjnej podniesie nasze zyski o 20% a sam koszt kredytu to tylko 1/4 części zysków to wtedy cały pomysł wydaje się sensowną inwestycją. Oczywiście wiąże się to z ryzykiem, aczkolwiek samo prowadzenie firmy to jedna wielka niewiadoma i ryzyko, które można tylko zminimalizować. Wiadomym faktem jest, iż firmy, które się nie rozwijają – upadają.

Opłacalny interes

Czasami pojawia się na horyzoncie interes życia. Większość bogatych ludzi sukcesu mówi o tym, iż takie okazje ma każdy, tylko nie wszyscy są gotowi je chwycić i wykorzystać. Jednak wielu może być gotowym, aby pochwycić nadarzającą się okazję, ale problemem będzie niewystarczająca ilość środków pieniężnych… Wtedy jedną z opcji będzie, zaciągniecie kredytu. Przykładowym interes może być taki: jest jakaś osoba, która potrzebuje na już gotówki i dlatego sprzedaje swój samochód za 50% jego wartości. Jeśli razem z kosztem pożyczki wiemy, że sprzedamy ten pojazd ze znacznym zyskiem, to wtedy biznes wydaje się intratny i wart uwagi.

Kiedy?

Jest wiele momentów w życiu, kiedy wzięcie kredytu będzie dobrym pomysłem. Zakup mieszkania, domu, rozwój firmy czy dochodowy biznes – wszędzie tutaj można przemyśleć wzięcie wsparcia finansowego.