Dofinansowania unijne – jakie są wymagania?

Czasami myślicie sobie o tym, że fajnie byłoby mieć własną firmę? Macie nawet pewne pomysły w tym konkretnym temacie? Wasz problem związany jest z małymi możliwościami w aspekcie finansowym? Okazuje się, że są rozwiązania tego konkretnego kłopotu. Dofinansowania unijne to bardzo dobra alternatywa. Kto daje te pieniądze? Ile można otrzymać gotówki? Jakie są warunki po stronie osoby ubiegającej się o dofinansowanie unijne? Jeśli interesuje Was taka właśnie tematyka, to serdecznie zapraszamy do poniższego artykułu.

Dlaczego tak dużo osób korzysta z tego rozwiązania? Na początek trzeba podkreślić, że Unia Europejska pomaga wielu Polakom już od kilkunastu lat. Są to nie tylko przedsiębiorcy, ale także rolnicy. Oni także mogą liczyć na pomoc od tej konkretnej placówki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Unia Europejska ma budżet przeznaczony na tego typu potrzeby. Co jest dofinansowane? Ogólnie zasada programu polega na tym, aby zmniejszać różnicę na terenie konkretnego społeczeństwa. W związku z tym dofinansowania unijne są świadczone na przykład na rzecz ludzi, którzy mają po prostu po swojej stronie niskie wykształcenie, problemy finansowe, małe oszczędności na koncie bankowym itp. Z takich funduszy dofinansowane są kursy, szkolenia itp.

Tak samo jest uwzględniając praktyki lub staże zawodowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać gotówkę również na prowadzenie własnej działalności. W ramach takiego programu polegającego na zmniejszaniu różnic działa również doradztwo zawodowe. To sposób na to, aby przyjść do fachowca i uzyskać pomoc odnoszącą się do swoich trudności – na przykład ze znalezieniem pracy itp.

Kto może konkretnie otrzymać pomoc w tym temacie? Warto zwrócić uwagę na fakt, że są to między innymi osoby, które nie ukończyły 30 roku życia. Niektórzy jednocześnie ani się nie uczą, ani jednocześnie nie pracują. Czasami pomoc jest przyznawana również ludziom, którzy są powyżej 30 roku życia. Zawsze doradzamy, aby bardzo dokładnie czytać wszystkie najważniejsze punkty dotyczące konkretnej swego rodzaju promocji. To bowiem jedyna droga do tego, aby potem nie być zdezorientowanym całą sytuacją. Warto zwrócić uwagę na aspekt, że pieniądze są przyznawane również na prowadzenie własnej firmy.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że można otrzymać nawet 40 tysięcy PLN. Jest to pożyczka zasadniczo bezzwrotna. Chyba, że firma nie utrzyma się 12 miesięcy na rynku. Wtedy w zależności od umowy gotówka musi być zwrócona. Dofinansowania unijne mają bowiem pewne obostrzenia.

Jakie aspekty są poruszane w formularzu zgłoszeniowym? Trzeba tutaj zwrócić uwagę między innymi na podstawowe dane personalne. Chodzi nam w tym momencie o imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania. Poza tym trzeba zaznaczyć, że zgadzacie się z regulaminem projektu. Istotne są dane kontaktowe, aktualna sytuacja potwierdzająca, że na przykład jesteście bezrobotni itp. Kolejny ważny punkt to opis planowanej działalności. Profesjonalny biznesplan bardzo pomaga uzyskać pieniądze. Dofinansowania unijne nie są bowiem przyznawane każdej osobie, która złożyła wniosek. Panuje tutaj pewna selekcja. Trzeba zatem naprawdę przyłożyć się do tego aspektu, aby mieć szansę na pozytywne zakończenie całej sprawy. Rekomendujemy też, aby bardzo dokładnie zapoznać się z całą umową przed jej finalnym podpisaniem. Są tam ogólne i szczegółowe warunki współpracy w ramach tego projektu. Można tam znaleźć wszystkie swoje obowiązki – należy je bardzo dokładnie przestrzegać.