Jak wyjść z długów i nie zwariować?

Utrata pracy często skutkuje powstawaniem zadłużeń. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy nie ma się w perspektywie możliwości znalezienia nowego zajęcia, lub jest z tym problem. Jak wiadomo opłaty za mieszkanie czy media, które należy ponosić co miesiąc, nie poczekają, a jedynie narosną do wyższych kwot.

Żeby nie mieć takiego problemu i móc spokojnie poszukać nowego zatrudnia, to konieczne jest posiadanie oszczędności, dzięki którym będzie to możliwe. W ciężkich czasach można z nich skorzystać i z nich opłacać bieżące rachunki, do czasu aż znajdzie się nową pracę. Niestety dla większości osób oszczędności to luksus, na który nie mogą sobie pozwolić, bo zarabiają zbyt mało, by móc odłożyć nawet niewielką kwotę pieniędzy. W taki sposób powstają właśnie długi, a dodatkowo narastające odsetki lub co gorsza koszty komornicze, wcale nie ułatwiają sprawy, a wręcz przeciwnie. Sprawiają, że sytuacja, która i tak jest trudna, wydaje się po prostu beznadziejna.

Pożyczki i kredyty

Jeśli ma się możliwość, to można posiłkować się pieniędzmi uzyskanymi od firm i instytucji, które zajmują się udzielaniem kredytów i pożyczek. To drugie może wziąć praktycznie każdy, ale koniecznie trzeba znaleźć firmę, która udziela ich osobom bez zatrudnienia. Jeśli chce się wziąć kredyt, to niezbędne jest posiadanie pracy, a przede wszystkim dokumentu poświadczającego wysokość uzyskiwanych dochodów. Trzeba też mieć dobrą historię kredytową. Wówczas nie ma się problemu i nie trzeba myśleć, jak wyjść z długów, bo rozwiązanie problemów ma się podane praktycznie na tacy. Każdy, kto pragnie skorzystać z takiej możliwości, powinien zorientować się, jakie są oferty poszczególnych firm pożyczkowych i w razie konieczności wybrać taką, która według niego wydaje się najkorzystniejsza.

Ofert jest sporo, to fakt, ale różnią się one miedzy sobą procedurami, sposobem weryfikacji i kwotami, jakie można uzyskać. Zarówno wtedy, gdy jest się stałym klientem, jak i takim, który zwraca się o pożyczkę po raz pierwszy.

Procedury kredytowe

Wiele osób zastanawia się, czy przejdzie przez sito weryfikacyjne. Nie bez powodu. Podczas starania się o kredyt tak naprawdę trzeba udowodnić, że wcale się go nie potrzebuje. A więc niezbędne są stałe wpływy na konto i udowodnienie, że pieniądze, jakie się zarabia, starczają na wszystkie potrzeby i na pewno starczą na spłatę ewentualnych rat kredytu. W przypadku pożyczki procedury są znacznie okrojone, bo i sumy są o wiele mniejsze. W wielu przypadkach nie ma konieczności przedstawiania oświadczenia poświadczającego zatrudnienie w danym miejscu, a tym bardziej umowy o pracę.

Dla wielu osób jest to dobra wiadomość i ci, którym zależy na tym, żeby szybko uzyskać niewielką kwotę pieniędzy, decydują się na takie działanie. Starają się szybko załatwić niezbędne formalności i wypełnić wniosek, dzięki któremu będzie możliwe uzyskanie satysfakcjonującej sumy pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie. Na pewno jest to świetna opcja dla tych, których zadowala mała suma pieniędzy, dzięki której pokryją niespodziewany wydatek.

Konto w banku

Większość firm pożyczkowych jako warunek udzielenia pożyczki wymaga posiadania konta w banku. Na szczęście jego założenie, o ile ktoś takiego nie posiada, nie zajmuje wiele czasu. Można założyć rachunek bankowy w ciągu piętnastu minut, więc w żadnym stopniu nie jest to utrudnienie. A już na pewno nie przeszkoda, której nie można z łatwością przeskoczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Większość osób ma konta w banku, z których korzysta na co dzień.